6 võimalust, kuidas Teie veebileht võib nakatuda viirustega

Kui kodulehe või e-poe omanikud avastavad viiruse oma veebisaidil esimest korda, tekib küsimus: ”Kuidas võis veebileht viirusega nakatuda?”. Iga inimene, kes omab kodulehte või e-poodi peaks teadma võimalustest, kuidas see võib juhtuda.

Viirused kodulehel ei ole teile nähtavad ning pahatahtlik kood teie failides on häkkerite rünnaku tulemus. See tähendab, et teie veebileht või isegi veebimajutuse konto on häkitud. Seega vaatame kuut kõige levinumat viisi, kuidas veebilehed nakatuvad viirustega ning võimalust selle vältimiseks.

1. Kasutatavad skriptid veebilehel

See on üks tavalisemaid võimalusi. Tänu sellele, et skriptid on haavatavad võimaldab häkkeritel veebisaidi juhtpaneelile ligi saada.

Selle vältimiseks peate oma kodulehe tarkvara pidevalt uuendama. Kui te seda ei tee, siis jätate häkkeritele võimaluse oma veebisaidi failide, andmebaaside või adminni paneelile kergersti ligi pääseda.

2. Veebileht võib nakatuda pluginate ja mallide kaudu.

Enamik veebisaidi omanike kasutab tasuta pluginaid ja malle. Kindlasti ei ole tasuta pluginad ega mallid väga turvalised.

Samuti tuleks hoida silm peal pluginate ja mallide uuendamisel.

3. Lihtsad paroolid 

Sel juhul püütakse õiget parooli ära arvata erinevate paroolikombinatsioonide abil. See võimalus on suureks ohuks nõrkadele ebausaldusväärsetele paroolide.

Kui süsteem palub kasutajal parooli luua, kipub enamik kasutajaid määrama suhteliselt lihtsa parooli. Ärge arvake, et teie lemmiklooma nimi on hea parool. Kõigil meil on kontosid sotsiaalvõrgustikes. Ja te ei pruugi meeles pidada, et olete postitanud oma koeraga foto ning nime kirjeldusse. Sellepärast võib parooli ära arvamine olla lihtsam viis, veebilehele ligi pääseda.

Trustwave uuringus selgus, et rohkem kui veerand veebisaidi turvalisusega seotud juhtumit oli nõrkade paroolide tõttu. Uuringu käigus analüüsiti 574 juhtumit, mis toimusid 15 erinevas riigis. Kõige populaarsem parool oli ”Password1”. Ilmselt huvitas kasutajaid pigem mugavus, kui oma veebisaidi turvalisus.

4. FTP juurdepääsu avastamine või vargus

Häkkerid võivad kasutada korduvalt erinevaid paroolikombinatsioone kuni on FTP ligipääs avastatud.

5. Serveri häkkimine

Üks põhjusi, miks viirused veebisaidile võivad sattuda on serveri kaudu. Siin on 2 põhjust, mis võivad põhjustada sellise probleemi:

Oma tehtud serverid. Internetis on palju, kes pakuvad veebimajutuse teenust. Nende hulgas on nn oma tehtud serverite pakkujad. Nemad tegelikult lihtsalt pakuvad suurte hostingu pakkujate teenuseid, rentides serveri. Sageli ei ole neil kogemusi ja nad ei tea, kuidas oma hostingut turvaliselt hallata. Nad ei hooli tarkvarauuendustest jms.

Kui asetada mitu kodulehte ühele hostingule, nakatab nakatunud koduleht ülejäänud kodulehti. 

6. Ebaaus töövõtja 

Kõik vabakutselised arendajad ei pruugi olla ausad. Mõnikord võivad jätta nad veebilehele mõne koodijupi.

Kui teie koduleht või e-pood on nakatunud viirusega on võimalus sattuda teil google musta nimekirja.