Kodulehe tegemine

Kodulehe hind. Miks kodulehe tegemine on kallis?

Kuna kodulehe tegemine sõltub paljudest erinevatest faktoritest, on tarvis tarbijale selgitada, kuidas kodulehe hind kujuneb. Tavaliselt kõigub kodulehe hind vahemikus 200-3000 eurot. Miks aga mõni leht on odavam ja teine kallim?

Optimeeritud kodulehe valmistamine soodsa hinnaga

Kõik sõltub sellest, kuidas kodulehe tegemise hinda võrrelda?

Oletame, et firma sissetulek aastas on ca 10 000 kuni 300 000 eurot. Kui ettevõte soovib endale edukamat kodulehte, mis tuleks google otsingumootoris esimeste sekka (SEO), on kasutajasõbralik ning ennekõike turunduslikult hästi ülesehitatud, siis on ta nõus ka rohkem oma virtuaalsesse visiitkaarti rohkem investeerima. Seejuures tuleb arvestada, et otsingumootori optimeerimine võtab aega 6 kuud kuni aasta (järjepidev protsess).

Kui sinu firma veebileht täidab oma kindlaid eesmärke, siis on arusaadav, et koduleht peab ettevõttele ka raha sisse tooma. Kui sinu uue kodulehe hind panna kõrvuti aastase ettevõtte sissetulekuga, kas siis saab väita, et see on liiga kallis?

Kodulehe tegemine on kallis siis, kui veebileht ei too midagi sisse

Eestis on suur hulk teenuse pakkujaid, kuid enne, kui otsustad sõbra või lähedase tuttava abi paluda, mõtle hoolega, kas kodulehe tegemine on ikka niivõrd kerge töö. Suur osa ettevõtteid on tänapäeval hädas, kuna on lasknud teha kodulehe, mille eesmärk, sisu ja kujundus on läbi mõtlemata. Sellisel juhul pole kodulehest firmale mingit abi, vaid toob pigem kahju. Odava kujundusega koduleht jätab ka firmast omamoodi vale mulje.

Turunduslikult halvasti planeeritud veebileht ei hakka kunagi teile uusi kliente ega hinnapäringuid tooma.

Millest kodulehe tegemise hind sõltub?

Loomulikult sõltub kodulehe tegemine ja hind selle valmistajast. Kui olete juba teinud hinnapäringu mitmele ettevõttele, siis peaksite nägema erinevust. Mida odavam on kodulehe tegemise hind, seda suurema ohumärgina võib see tunduda. Samas tundub, et mida kallim on kodulehe valmistamise hind, seda kvaliteetsem ja tasuvam see lõpuks peaks olema. Samas pole see ka alati nii. Peate leidma endale kuldse kesktee ning vaatama, kellega koostöö paremini sujub.

Uue kodulehe hind peaks olema investeering, mis peaks ennast hiljem tasa teenima.

Kodulehe ülesanne? Milleks koduleht, kui on olemas facebook?

Meilt on küsitud, et milleks on koduleht tänapäeval üldse vajalik, kui olemas on facebook? Selles osas pead paljuski mõtlema enda sihtgrupi peale. Hoolimata sellest, et facebook (FB) on üpris populaarne lehekülg, ei ole sugugi kõigil seal kasutajat ning viimase aja trend näitab hoopis kasutajate arvu vähenemist. Sealse lehe kujundamisel pead järgima kindlaid reegleid ja kujundust ning e-poe osas ei toimi sealne süsteem sugugi nii hästi, kui pealtnäha tundub. Toodete puhul on oluline läbimõeldud kategooriate süsteem, et inimene saaks kiirelt endale sobiva asja välja valida. Seal on olemas vaid albumite süsteem, mis tähendab, et inimene peab endale sobiva asja leidmiseks rohkem vaeva nägema. Ka ostusoovist teada andmine on facebooki lehe puhul tülikam (kommentaarid, pikk kirjavahetus). E-pood teeb siin sinu eest suure töö ära (inimene ise valib lahtritest suurused/värvi ja muu ning teostab ostu ilma kirjavahetuseta).

Kodulehe tegemisel arvestatakse järgmisi etappe:

Kodulehe tegemine hind sõltub erinevatest funktsionaalsusest

Kodulehe ettekujutus

94% esmamuljest määrab veebilehe kujundus. Kas teil on mingi visioon paigas, milline peaks teie koduleht välja nägema? Oma visiooni võite edastada meile ükskõik millisel endale sobival meetodil. Kui aga pea on mõtetest tühi, siis meil on teile kindlasti häid variante välja pakkuda.

Kas teil on olemas ettevõtte logo või saame ka seejuures teid aidata?

Programmerimine erisoovidest lähtudes

Programmeerimise tööd tõstavad kodulehe hinda ja väärtust, kuid see sõltub ka sellest, kui keerukaid mooduleid klient soovib.

Avalehe sisu ja sõnum

Pealeht on iga kodulehe juures kõige tähtsaim leht. Avalehel olles kliendid otsustavad sageli, kas tegemist on usaldusväärse veebilehega ning kas on üldse mõtet sealt tooteid otsima hakata.

Avalehe tekst peaks olema kujundatud just vastavalt sinu kliendi soovile. Näiteks: mis infot annab kodulehe avaleht, millele on suurelt kirjutatud ”Tere tulemast meie kodulehele”? Samas ei tohi siinkohal informatsiooniga ka üle pingutada. 80% ostjatest valivad teise firma kui nad ei leia kohe, mida nad vajavad.

Hea avaleht peaks kliendile andma informatsiooni nii piltlikult kui ka sõnaliselt (inimestel on välja kujunenud paratamatu soov kohe mingit teksti lugema hakata). Selge on see, et internetikasutajad usaldavad ilusaid veebe rohkem. Arvestades veel fakti, et 59% inimestest kardab internetist ostes petta saada, on veebilehe kujundus veel eriti oluline. Külastaja teeb tavaliselt oma otsuse esimese 5 sekundi jooksul.

Kaasaegne kodulehe disain aitab kasvatada sinu kodulehe külastatuvst

Kas siit ostaksite saiakest?

Koduleht mille disain on iganenud, ei hoia kliente sinu kodulehel

..aga siit?

On täiesti võimalik, et mõlemad kohad valmistavad saiakesi sama hästi. Paremal pildil olev mees võib lausa maailma parimaid saiakesi valmistada, kuid ostma tema juurde ju ei kutsu.

Kodulehe haldaja

Kodulehe juures tuleb välja mõelda ka see, kes ja kui palju hakkab selle uuendustega tegelema. Näiteks pole mõtet luua veebilehe juurde uudiste või blogi rubriiki, kui keegi seda pidevalt uuendada ei jõua. Miks? Kui inimene tuleb kodulehele ning märkab, et viimane postitus on tehtud aastal 2013, siis tekib kohe mulje, et see ettevõte lihtsalt ei tegutse enam.

Kas koduleht peaks olema responsive ehk nutiseadmetes kohandatud?

 

Peaaegu, et kõigil on olemas nutitelefonid, millega on mugav veebilehti külastada. Skaleerumine ehk mobiilne koduleht tähendab seda, et mobiilses seadmes on kodulehe informatsioon lihtsasti kättesaadav ning kujundatud vastavalt nutiseadmetele.

kodulehe tegemine nutitelefoni sõbralikuks

Millest siis ikkagi kodulehe tegemise hind sõltub?

Eelnevalt selgus, et kodulehe hind sõltub vägagi mitmest faktorist. Hinnapakkumise küsimisel proovi vastata enda jaoks järgnevatele küsimustele: